Wzmacniacz sygnału (repeater)

WRP-300A

Port LAN

2x10/100Mbps

Prędkość transmisji WiFi

maks. 300Mbps

Tryby pracy

repeater, router, AP

Anteny

2x zewnętrzna

Moc

20 dBm (max EIRP)

Zasilacz

wewnętrzny

Opis

Bezprzewodowy wzmacniacz sygnału sieci WiFi (zwany również repeaterem) WRP-300A jest uniwersalnym urządzeniem pozwalającym zwiększyć zasięg sieci. Pozwala on zlikwidować martwe strefy i zapewnić dostęp do internetu w miejscach do których nie sięga sygnał z routera. WRP-300A jest urządzeniem uniwersalnym i może również służyć jako router xDSL podłączany bezpośrednio do łącza internetowego lub odpowiedniego modemu (kablowego, ADSL czy urządzenia światłowodowego typu ONT).

Trzy tryby pracy

 1. Tryb wzmacniacza sygnału sieci czyi repeatera - pokrycie martwych stref
  Repeater pozwala dostarczyć sygnał w miejsca w które główny router nie sięga. Instalujemy go w miejscu w którym zasięg nadal jest akceptowalny a on zwiększa zasięg sieci do miejsc wcześniej nie pokrytych sygnałem.

  W trybie repeatera urządzenia takie jak XBOX, dekodery telewizyjne czy komputery możemy podłączyć do portów LAN. Dzięki temu urządzenia nie mające kart bezprzewodowych możemy podłączyć do sieci bezprzewodowej.

 2. Tryb routera – współdzielenie łącza internetowego
  WRP-300A może również służyć jako typowy router. Dzięki dwóm portom do jednego z nich możemy podłączyć łącze internetowe a do drugiego komputer. Oczywiście komputery, notebooki czy telefony możemy także łączyć bezprzewodowo. 

 3. Tryb punktu dostępowego – dostęp bezprzewodowy
  WRP-300A może również służyć jako punkt dostępowy. Możemy go użyć wszędzie tam gdzie mamy dostęp przez kabel a chcemy mieć dostęp bezprzewodowy.

   

Łatwa konfiguracja

Repeater posiada wskaźnik zasięgu sieci dzięki któremu możemy dobrać właściwą dla niego lokalizację. Drugim ułatwieniem jest przycisk WPS który pozwala automatycznie zestawić połączenie pomiędzy repeaterem a routerem.

Zewnętrzne anteny

Repeater posiada dwie anteny zewnętrzne które zapewniają dobry odbiór i nadawanie sygnału sieci bezprzewodowej. Dzięki temu zwiększenie zasięgu sieci może być jeszcze bardziej efektywne.

Oszczędność miejsca

Wzmacniacz sygnału montowany jest bezpośrednio w gnieździe zasilającym co eliminuje konieczność stosowania zewnętrznego zasilacza dzięki czemu unikamy plątaniny kabli.

Cechy produktu

2 porty Fast Ethernet LAN/WAN
Bezprzewodowa transmisja do 300Mbps
Dwie zewnętrzne anteny
Wielofunkcyjny: repeater, router, AP

Specyfikacja produktu

Port LAN

2x10/100Mbps

Protokoły i standardy

IEEE 802.3, 802.3u,
802.11b/g/n, PPPoE

Prędkość transmisji WiFi

maks. 300Mbps

Tryby pracy

repeater, router, AP

Szyfrowanie

WPA/WPA2

Klonowanie adresu MAC

tak

Anteny

2x zewnętrzna

Moc

20 dBm (max EIRP)

Temperatura pracy

0°C~40°C

Wilgotność pracy

10%~90% bez kondensacji

Zasilacz

wewnętrzny

Opakowanie zawiera

urządzenie, instrukcję szybkiej instalacji, patchcord